Kötü huylu büyümenin yaygınlaşması ve bu tür kalıcı enfeksiyonların tedavisine yönelik artan ilgi, dünya çapındaki radyofrekans kaldırma çerçeveleri vitrinini hareketlendiriyor, devam eden incelemelerinde Fortune Business Insights’ı keşfediyor. Çalışmanın başlığı “Radyofrekans Ablasyon Sistemleri Pazarı: Küresel Pazar Analizi, Öngörüler ve Tahminler, 2021 – 2027”. Araştırmaya göre pazar, dünya çapında hem kardiyovasküler hem de kronik hastalıkların artan prevalansı nedeniyle umut verici bir CAGR’de büyüme sergileyecek.

Fortune Business Insight, onkoloji segmentinin uygulamalar açısından pazarda önemli bir paya sahip olacağını tahmin ediyor. Bu, hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerde kanser tedavisinde radyofrekans ablasyon cihazlarının daha fazla benimsenmesinden kaynaklanmaktadır.

Örnek PDF Broşürü

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/radiofrequency-ablation-systems-market-100213

Global radyofrekans ablasyon sistemleri pazarında yer alan belli başlı firmalardan bazıları;

 • Abbott
 • Anjiyodinamik
 • Boston Bilimsel Şirketi
 • Johnson & Johnson Hizmetleri A.Ş.
 • Medtronic, Stryker
 • Jinekolojik, Inc
 • RF TIBBİ
 • AtriCure, Inc.
 • ENDO-FLEX GmbH
 • Bramsys Indústria ve Comércio Ltda.
 • tıbbi teknoloji merkezi
 • Sutter Medizintechnik GmbH
 • Hologic Inc. ve diğerleri.

Minimal İnvaziv Prosedürlere Yönelik Kademeli Geçiş, Radyofrekans Ablasyon Cihazlarına Yönelik Talebi Artırıyor

2017 yılında yapılan bir klinik araştırma, radyofrekans ablasyon tedavilerinin kanseri iyileştirme olasılığını tahminen %40.0 oranında artırdığını belirtti. Buna ek olarak kanser hastalarının yaklaşık %60’ı radyoterapi görmektedir. Radyofrekans ablasyon işlemi kansere neden olan dokuları yok eder ve bu ameliyatsız yöntemi kullanarak beyne ağrı sinyali gönderen sinirleri de yok eder. Bu nedenle radyofrekans ablasyon için hasta tercihi artıyor ve bu önümüzdeki yıllarda pazarı yönlendirecek.

Radyofrekans ablasyon tekniği, kanser hücrelerini öldürmek için ısı kullanır ve etkilenen sinirler tarafından beyne gönderilen ağrı sinyallerini keser. Kardiyak işlemler sırasında, tümörlerin giderilmesinde ve kronik ağrılarda kullanılır. Diğer cerrahi işlemlere göre daha fazla tercih edilir ve tamamen güvenlidir. Bu tür faktörler, tahmin döneminde pazar için iyiye işaret ediyor.

Artan geriatrik nüfus ve çeşitli kronik ve kardiyovasküler hastalıklara karşı duyarlılıkları, radyofrekans ablasyon sistemleri pazarı için küresel pazarı artırıyor. Bunun yanı sıra, hastalar yavaş yavaş geleneksel prosedürlerden minimal invaziv prosedürlere geçiyor ve bu, pazarın tahmin süresi boyunca daha fazla gelir elde etmesine yardımcı olacak.

Tam Rapor Ayrıntılarına www.fortunebusinessinsights.com/industry-reports/radiofrequency-ablation-systems-market-100213 adresinde göz atın.

Bununla birlikte, pazar, gelişmekte olan ülkelerde yüksek bakım maliyeti ve daha düşük erişilebilirlik açısından zorluklarla karşılaşabilir. Bununla birlikte, bu tür ağrısız prosedürler hakkında farkındalık eksikliği, pazarın büyümesini kısıtlayabilir. Ayrıca, diğer tedavi yöntemlerinin bulunması, uzun vadede radyofrekans ablasyon sistemi pazarına engel teşkil edebilir.

Bununla birlikte, radyofrekans ablasyon tekniklerinin yüksek etkinliği ve tedavi prosedürünün alınması için kısa zaman aralığı, tahmin döneminde pazar için kazançlı büyüme fırsatları sağlayacaktır.

Gelişmekte Olan Ülkeler Pazarda Radyofrekans Ablasyon Sistemlerine Yüksek Talep Gösterecek

Kronik boyun ve sırt ağrısı, kalp durması ve kanser gibi kronik hastalıkların prevalansındaki artış, Kuzey Amerika’nın baskın hale gelmesine yardımcı oluyor. Bu, güvenli cerrahi prosedürlere duyulan ihtiyaç ve invaziv olmayan cerrahi prosedürlerin benimsenmesi ile birlikte Kuzey Amerika’nın önümüzdeki yıllarda pazara hakim olmaya devam etmesine yardımcı olacaktır. Öte yandan, Asya Pasifik ve Orta Doğu ve Afrika’daki radyofrekans ablasyon pazarının büyük bir büyüme potansiyeline sahip olması bekleniyor. Bunun nedeni, artan kanser prevalansı ve ilgili bölgelerin gelişmekte olan ülkelerinde iyileştirici önlemler sağlama ihtiyacıdır.

Bölgede faaliyet gösteren şirketlerden bazıları Johnson & Johnson Services, Inc., RF MEDICAL, AtriCure, Inc., ENDO-FLEX GmbH, Bramsys Indústria e Comércio Ltda., Gynesonics, Inc., Medtronic, Boston Scientific Corporation, Hologic Inc. ., RZ Medizintechnik, Sutter Medizintechnik GmbH, AngioDynamics, Stryker ve Abbott.

Daha İlgili Raporları Görüntüle

Gelişmiş Yara Bakım Pazarı 2017’de 9273.3 Milyon ABD Doları Değerindeydi, Kronik Hastalıkların İnsidansını Arttırdı | Fortune Business içgörüleri

Hakkımızda

Fortune Business Insights, uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler üreterek, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Raporlarımız, şirketlerin sürdürülebilir büyüme elde etmesine yardımcı olmak için benzersiz bir somut içgörü ve niteliksel analiz karışımı içerir. Deneyimli analistler ve danışmanlardan oluşan ekibimiz, ilgili verilerle serpiştirilmiş kapsamlı pazar araştırmalarını derlemek için sektör lideri araştırma araçlarını ve tekniklerini kullanır.

Fortune Business Insights’ta müşterilerimiz için en kazançlı büyüme fırsatlarını vurgulamayı amaçlıyoruz. Bu nedenle, teknolojik ve pazarla ilgili değişiklikler arasında gezinmelerini kolaylaştıran öneriler sunuyoruz. Danışmanlık hizmetlerimiz, kuruluşların gizli fırsatları belirlemelerine ve mevcut rekabet zorluklarını anlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.